Polska

0
1398

Polska jest jednym ze starożytnych narodów, które powstały około 10 wieku. Jest to Europa Środkowa, wschód Europy, a większość obszaru to płaski samolot i góry wzdłuż południowej granicy. Warszawa jest stolicą Polski, która została całkowicie zniszczona podczas II wojny światowej i została odbudowana od nowa. Warto zobaczyć Zamek Królewski w Warszawie, który został odbudowany po wojnie światowej. Nie można również pominąć Pałacu Łazienkowskiego, w którym znajduje się teatr na świeżym powietrzu i pomnik Chopina. Kraków jest drugim co do wielkości miastem Polski, które świadczy o swojej epoce średniowiecza. Polska bardzo lubi muzykę i teatr, dlatego jest domem dla wielu teatrów i oper. Popularne polskie dania to Zrazy Zawijane (bułki nadziewane grzybami w kwaśnej śmietanie) podawane z gotowaną kaszą (kaszą gryczaną) i golonką świń.

Ludność i języki

Ludność w Polsce wynosi około 38,5 miliona, a językiem urzędowym jest polski.

Elektryczność

Napięcie wynosi 230 V, a częstotliwość 50 Hz. Typy używanych wtyczek to okrągły kołek z mocowaniem oraz Okrągły kołek i gniazdo z męskim kołkiem uziemiającym.

Lokalizacja geograficzna

Znajduje się w Europie Środkowej, na wschód od Niemiec graniczących z Morzem Bałtyckim, Federacją Rosyjską, Białorusią, Ukrainą, Litwą, Czechami, Słowacją i Republiką Federalną Niemiec.

Klimat

Klimat Polski można nazwać umiarkowanym. Zimy są surowe w głębi lądu, a średnie temperatury w Warszawie wynoszą 23 ° F (-5 ° C). Lata są gorące w głębi lądu, a średnie temperatury w lipcu wynoszą około 19 ° C (66 ° F). Opady występują przez cały rok.

Lokalne zwyczaje

Uzgadnianie jest powszechnym zwyczajem. Zwyczajowo przynosisz kwiaty, jeśli idziesz do czyjegoś domu. Ubieranie się jest dość konserwatywne, swobodne i formalne dla rozrywki wieczorem lub w dobrej restauracji. W niektórych budynkach publicznych palenie jest zabronione. Napiwki wynoszą od 10 do 15 procent w restauracjach, hotelach i taksówkach.

Wdzięki kobiece

Warszawa: Miasto zostało całkowicie zniszczone podczas II wojny światowej i zostało całkowicie odbudowane po wojnie. Popularne zabytki to Muzeum Historyczne Warszawy, Pałac Łazienkowski z teatrem na świeżym powietrzu i zabytkami Chopina oraz Pałac Kultury i Nauki.

Kraków: Kościół Mariacki, Zamek Królewski i Katedra Królewska na wzgórzu Wawelskim

Podróżować

Samolotem – narodową linią lotniczą Rumunii są Polskie Linie Lotnicze LOT (LO). Wiele popularnych linii lotniczych latających do Polski to Aeroflot, Air France, Austrian Airlines, British Airways, Easyjet, El Al, Lufthansa, Ryanair, SAS i Swiss Air. Największym lotniskiem jest warszawskie lotnisko im. Fryderyka Chopina, które znajduje się około 6 mil na południowy zachód od miasta.

Drogą morską – Pol Ferries obsługuje Polskę do Szwecji, Danii i Finlandii

Rail – Polskie Koleje Państwowe (PKP) (strona internetowa: www.pkp.pl) obsługują pociągi Eurocity z Polski z różnych dużych miast europejskich. Ale wszystkie usługi z Europy Zachodniej do Polski przechodzą przez Czechy, Niemcy lub Słowację. Główne trasy łączą Warszawę z Berlinem i Kolonią, Budapesztem, Pragą i Wiedniem. Istnieje również usługa przewozu samochodów od granicy Holandii do Poznania / Warszawy.

Produkty bezcłowe
1. Do 250 papierosów lub 250 g tytoniu lub 50 cygar dla krajów spoza Unii Europejskiej.
2. 800 papierosów lub 200 cygar lub 1 kg tytoniu do palenia w krajach UE.
3. 1 litr wina i 1 litr wódki dla krajów spoza UE.
4. 10 litrów napojów spirytusowych, 90 litrów wina i 110 litrów piwa dla krajów UE
5. Perfumy, leki i kosmetyki do użytku osobistego
6. Prezenty do 175 €

Przedmioty zabronione

Ptaki i drób przybywające z krajów zarażonych ptasią grypą, towary w puszkach, mięso lub produkty mleczne, narkotyki, broń palna, amunicja, broń, jaja, rośliny, gatunki zagrożone, fajerwerki i napoje alkoholowe zawierające ponad sześćdziesiąt procent alkoholu.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.