Tanie loty do polski

0
4126

Tani lot do Polski: pomocne wskazówki podczas podróży do Polski

W przeszłości wszyscy zagraniczni turyści byli zmuszeni wymieniać pewną ilość pieniędzy za każdym razem, gdy przekraczali granicę zgodnie z oficjalnym (złym) kursem – już nie! Ludzie z Europy Zachodniej i USA byli również zmuszeni do płacenia wyższych stawek w hotelach niż ludzie z Europy Wschodniej – już nie. Pomimo tego, że polski „złoty” (polska waluta) jest wymienny na dolary (nie ma już „oficjalnego” i „nieoficjalnego” kursu wymiany). Polska jest wciąż stosunkowo tanim krajem dla obcokrajowców z Europy Zachodniej i USA.

Przed podróżą do Polski należy wziąć pod uwagę pewne środki ostrożności:

Lepiej korzystać z transportu publicznego niż wynająć samochód. Ubezpieczenie samochodu jest bardzo drogie, jednym z powodów jest to, że wiele samochodów, zwłaszcza drogich marek zachodnich, kradnie samochód „mafijny”. Poza tym układ drogowy jest zły, w kraju brakuje autostrad i autostrad. Ruch na ulicach wielu miast jest również wysoki (brak obwodnic), co sprawia, że ​​jazda jest niewygodna i droga (cena gazu jest wysoka w porównaniu do USA). Polska policja może również skorzystać z naiwnych i „bogatych” zagranicznych turystów, którzy jako pierwsi otrzymują bilety. System transportu publicznego jest tani i wygodny. Obejmuje pociągi, autobusy, samoloty (między niektórymi miastami) oraz system transportu miejskiego, taki jak tramwaje, autobusy, metro (Warszawa) i oczywiście taksówki. Uważaj na taksówkę. Niektórzy taksówkarze mogą naliczać wyższe stawki, szczególnie jeśli jesteś na lotnisku, lotnisko w Warszawie jest najgorsze. Wiem, że policja próbowała rozwiązać ten problem, ale nie jestem pewien, czy to zrobili. Na przykład najlepszym sposobem transportu między Krakowem a Warszawą jest pociąg ekspresowy, ale najlepszym systemem transportu między Warszawą a Wrocławiem (Breslau) jest samolot.

Nie rób żadnych transakcji pieniężnych na ulicach. Niemal wszędzie są kantory (kantory) i nie pobierają opłaty za transakcję i mogą bezpiecznie wymieniać pieniądze. Niektórzy miejscowi chcą skorzystać z cudzoziemca. Nie staraj się zbytnio wyglądać na bogatego zagranicznego turystę z drogimi aparatami zwisającymi z ramienia i nie mów zbyt głośno w swoim języku, ponieważ narażasz się na złodzieja lub kogoś, kto próbuje zrobić wątpliwe transakcje.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.